Jesteś tutaj:

Piękny prezent na 15 - lecie Klubu

Data: 18.05.2017 r., godz. 09.00    648
Podczas Mistrzostw Polski Kadetów 2017 - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych (Juniorów Młodszych U 17), która odbyła się w dniach 5-7 maja br. w Gorzowie Wielkopolskim zawodnicy UKJ Yuko Józefów: Alicja Sokołowska +70 kg, Igor Matusiak 60 kg i Szymon Szymański 55 kg wywalczyli sobie prawo startu. Najmłodszy KADET Szymon Szymański, po stoczeniu pięciu ciężkich pojedynków zdobył złoty medal i tytuł MISTRZA POLSKI !!!
Zawody te organizowane są na wzór IGRZYSK OLIMPIJSKICH. Jedyne do których można się zakwalifikować poprzez eliminacje strefowe. Ta grupa wiekowa (Kadet), to trzy roczniki 2000-2002. Z naszego klubu prawo startu wywalczyli sobie Alicja Sokołowska +70 kg, Igor Matusiak 60 kg i Szymon Szymański 55 kg.

Kapitalny i trochę niespodziewany sukces odniósł nasz najmłodszy KADET Szymon Szymański, który dopiero od stycznia tego roku walczy w tej grupie. Po stoczeniu pięciu ciężkich pojedynków zdobył złoty medal i tytuł MISTRZA POLSKI!

Świetnie walczył Igor Matusiak, który z Gorzowa przywiózł dwa medale: Złoty w drużynie (wypożyczony do UKJ Lemur Warszawa), i brązowy indywidualnie.

Dobry występ Alicji Sokołowskiej w kategorii +70 kg i piąte miejsce to również doskonały wynik tym bardziej, że walkę o brązowy medal przegrała minimalnie i trochę przypadkowo. W Judo nie ma czwartych miejsc są dwa trzecie.

Ten historyczny, kapitalny występ naszych judoków pozwolił na zajęcie TRZECIEGO MIEJSCA W POLSCE W KLASYFIKACJI MEDALOWEJ MĘŻCZYZN. STARTOWAŁO 90 KLUBÓW. Cała nasza trójka otrzymała powołanie na PUCHAR EUROPY, który odbędzie się w dniach 20-21.05.2017 w Bielsku- Białej oraz Camp 22-24.05.2017.
 

Piotr Głuszyk
UKJ Yuko Józefów