Oddział Ginekologii i Położnictwa zmodernizowany

Data: 22.01.2021 r., godz. 10.00    3604
Szpital powiatowy może pochwalić się w pełni wyposażonym, zmodernizowanym Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym. Przebywające tam pacjentki mogą już korzystać z nowoczesnego sprzętu i przyjaznych wnętrz. 20 stycznia br. odbyło się oficjalne otwarcie oddziału.
Nowo wyremontowany otwocki oddział Ginekologii zyskał zupełnie nowe możliwości działania i rozwoju. Przy zachowaniu najwyższych norm jakości i bezpieczeństwa, zostały zmodernizowane sale i łazienki. Pomieszczenia zostały wyposażone w nowe łóżka, szafki oraz inny sprzęt pomocny pacjentkom. Dla zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa pacjentkom, w sali pooperacyjnej został zainstalowany specjalny monitoring.

Inicjatorką remontu Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w PCZ Sp. Z o. o. w restrukturyzacji w Otwocku była jedna z mieszkanek powiatu, która przebywając na tym oddziale stwierdziła, iż „coś trzeba z nim zrobić”. I tak też się stało … Powiat Otwocki dzięki wsparciu sponsorom - Anna Zawadzka i Dariusz Oskroba, w połowie minionego roku rozpoczął remont oddziału.

W uroczystym otwarciu oddziału ginekologiczno-położniczego, który odbył się 20 stycznia br. uczestniczyli: przedstawiciele władz powiatu otwockiego, dyrekcja i pracownicy szpitala. Uroczystość rozpoczął i poprowadził Michał Mrówka, Członek Zarządu PCZ Sp. Z o. o. w restrukturyzacji, który dziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do modernizacji oddziału. Głos zabrał także m.in. Krzysztof Szczegielniak Starosta Otwocki, który podkreślił, jak ważny dla mieszkanek naszego regionu był remont oddziału, w którym pacjentki otrzymają najwyższą jakość świadczonych usług.

Nowy oddział został poświęcony przez kapelana szpitalnego, a następnie symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Michał Mrówka Członek Zarządu PCZ Sp. Z o. o. w restrukturyzacji, Leszek Gmyrek Kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Dariusz Olszewski Poseł na Sejm IX kadencji, Krzysztof Szczegielniak Starosta Otwocki, Paweł Zawada Wicestarosta Otwocki oraz Grażyna Kilbach Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego.