Powiat uczcił pamięć Powstańców Styczniowych

Data: 25.01.2021 r., godz. 09.00    1961
158 lat temu wybuchło Powstanie Styczniowe, największy polski zryw niepodległościowy. 22 stycznia – w rocznicę tego wydarzenia – przedstawiciele władz Powiatu Otwockiego uczciły pamięć uczestników powstania.
22 stycznia 1863 roku wybuchło Powstanie Styczniowe. Swoim zasięgiem objęło Królestwo Polskie oraz Litwę, Białoruś i część Ukrainy i trwało do wiosny 1864. Było to największe polskie powstanie narodowe.

W 158 rocznicę wydarzenia, przedstawiciele władz Powiatu Otwockiego oddali cześć bohaterom oraz upamiętnili powstańców styczniowych. Wicestarosta Otwocki Paweł Zawada i Grażyna Kilbach - Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego złożyli wieniec i zapalili znicze pod mogiłą powstańców z Oddziału Ziemi Stanisławowskiej płk. Siemomysła Kuczyka, w Emowie. Wartę przy mogile pełniła grupa rekonstrukcyjna.

Wicestarosta Otwocki Paweł Zawada i Grażyna Kilbach - Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego uczcili pamięć uczestników powstania styczniowego