Wielka Bitwa Pomidorowa już w niedzielę!

Data: 19.07.2017 r., godz. 09.00    410
Druga edycja Krajowego Święta Pomidora zbliża się wielkimi krokami! Już 23 lipca br. w Janowie/Brzezince – w sercu podwarszawskiego rejonu uprawy pomidora szklarniowego, odbędzie się wydarzenie, którego głównym bohaterem będzie pomidor. Głównym punktem wydarzenia będzie Wielka Bitwa Pomidorowa!
W programie m.in.: stoiska producentów pomidorów oraz firm oferujących najnowsze technologie szklarniowe i środki produkcji, wystawy tematyczne, park maszyn, wesołe miasteczko dla najmłodszych oraz darmowy poczęstunek dla wszystkich uczestników - zupa pomidorowa!

Podobnie, jak w zeszłym roku na wydarzeniu nie zabraknie świetnej muzyki. Na scenie wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m.in.: Bayera, Łobuzy, Playboys, D-Bomb, Piękni i Młodzi. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Varius Manx & Kasia Stankiewicz - twórcy takich hitów jak: "Orła Cień" , "Piosenka księżycowa", "Ruchome Piaski".

Głównym punktem wydarzenia będzie Wielka Bitwa Pomidorowa, na wzór hiszpańskiej „La Tomatiny”. Zasady bitwy są następujące: wszyscy przeciw wszystkim, chociaż często też: mężczyźni przeciwko kobietom. Nie można drzeć podkoszulków przeciwnika, a pomidory przed rzuceniem trzeba rozgnieść, aby nie zrobić komuś krzywdy. W zabawie może wziąć udział każdy! O oprawę muzyczną podczas bitwy zadba duet Fast Faders. Zapisy na bitwę nadal trwają - www.facebook.com/bitwapodmidorowa/

Wydarzenie jest współfinansowane m.in. ze środków budżetowych Powiatu Otwockiego.