Powiat Otwocki i Stowarzyszenie BORIS zorganizowali szkolenie dla NGO

Data: 25.02.2021 r., godz. 12.00    1561
24 lutego odbyło się szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz aktywnych mieszkańców powiatu otwockiego. Wzięło w nim udział ponad 20 osób, które podejmują działania na rzecz lokalnych społeczności. Szkolenie odbyło się w formie online.
W lutym Zarząd Powiatu Otwockiego ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2021 r. z zakresów: wspierania i upowszechniania sportu; turystyki i krajoznawstwa; kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. W związku z wieloma pytaniami związanymi z prawidłowym wypełnieniem wniosków Powiat postanowił zorganizować szkolenie poświęcone tej tematyce.

Szkolenie poprowadzili Zbigniew Wejcman (doradca, szkoleniowiec specjalizujący się w problematyce współpracy międzysektorowej, tworzeniu partnerstw lokalnych) oraz Stanisława Retmaniak, animatorka Stowarzyszenia BORIS. Szkolenie dedykowane było przede wszystkim organizacjom, które planują wziąć udział w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych w 2021 r. Szkoleniowiec przedstawił krok po kroku, jak prawidłowo wypełnić wniosek o realizacje zadania publicznego. Przygotował materiały szkoleniowe w postaci prezentacji z rozwinięciem podstawowych haseł. Na bieżąco odpowiadał również na zadawane pytania przez uczestników.

W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele ponad 20 organizacji, pracownicy Urzędów Gmin oraz Biura Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Otwocku. Spotkanie zakończyło się konkluzją o konieczności organizowania podobnych przedsięwzięć w przyszłości, co zadeklarowali przedstawiciele Powiatu i Stowarzyszeń.