ZERO WASTE! Jak ograniczyć odpady?

Data: 21.04.2021 r., godz. 08.05    3940
Powiat Otwocki postanowił promować ideę Zero Waste wśród najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Dlatego ogłaszamy konkurs plastyczny na plakat promujący świadome gospodarowanie odpadami oraz ograniczenie ich wytwarzania. Na prace czekamy do 30 kwietnia br.
Można ograniczyć ilość odpadów
Od kilku lat wzrasta świadomość ekologiczna, a idea Zero Waste prężnie rozwija się również w naszym kraju. Świadome gospodarowanie zasobami, pozwalające na znaczne ograniczenie ilości odpadów poprzez odpowiedzialne działania i ponowne wykorzystywanie materiałów to cel, który powinien przyświecać każdemu człowiekowi, dla którego ekologia i dobro naszej planety są ważne.

Dzieci i młodzież istotnym ogniwem w promowaniu ekologicznego stylu życia
Zachowania proekologiczne, jak i świadome gospodarowanie odpadami, należy promować już od najmłodszych lat. Tylko ucząc nasze dzieci, jak ważna jest ekologia i ochrona przyrody, jesteśmy w stanie efektywnie i mądrze korzystać z zasobów naszej planety. Tym bardziej jako Powiat Otwocki, który znajduje się na terenie o wyjątkowych walorach, chcemy propagować działania ekologiczne. - podkreśla Kinga Błaszczyk, Członek Zarządu Powiatu.

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży
Zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu otwockiego do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym ZERO WASTE.  Konkurs zakłada przygotowanie plakatu w formie pracy płaskiej, o maksymalnym rozmiarze A2, który będzie zachęcał do promowania idei Zero Waste.

Konkurs, którego celem jest m.in. zwrócenie uwagi na minimalizację ilości odpadów, które powstają w domach, a także aktywna edukacja proekologiczna dzieci i młodzieży z powiatu otwockiego organizowany jest w 4 kategoriach:
  • przedszkolaki,
  • uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych,
  • uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych,
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Nagrody dla najlepszych
W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe dla laureatów 3 pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach.

Miejsce i termin nadsyłania prac
Na prace zgłoszeniowe, które należy wysyłać na adres: kultura@powiat-otwocki.pl czekamy do 30 kwietnia 2021 r.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Biura Kultury i Promocji Powiatu Otwockiego, e-mail: kultura@powiat-otwocki.pl