Flaga Mazowsza dostępna dla wszystkich

Data: 28.04.2021 r., godz. 14.00    2044
Flaga Mazowsza już nie tylko na uroczystościach patriotycznych czy budynkach urzędowych. Od teraz jej wizerunek mogą wykorzystywać wszyscy mieszkańcy regionu. Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął decyzję, aby flaga województwa mogła być używana bez ograniczeń jako symbol służący identyfikacji i promocji.
Dzięki decyzji Sejmiku Województwa Mazowieckiego Flaga Województwa może być używana bez ograniczeń co do miejsca i czasu, jako symbol służący identyfikacji i promocji województwa mazowieckiego podkreśla przewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Ludwik Rakowski. – Eksponując Flagę Województwa przywołujemy wspólną historię i korzenie, a równocześnie budujemy i integrujemy naszą mazowiecką wspólnotę.

Od teraz mieszkańcy regionu, samorządy gminne i powiatowe oraz inne instytucje czy organizacje z terenu Mazowsza mogą swobodnie korzystać z wizerunku mazowieckiej flagi. Będzie mogła ona być wykorzystywana w celach identyfikacyjnych i promocyjnych, a także po uzyskaniu zgody zarządu województwa umieszczona na przedmiotach przeznaczonych do handlu.

Symbolika flagi nawiązuje do historycznego herbu książąt mazowieckich i przypomina, jak długa, bogata i burzliwa była historia Mazowsza. Integruje i skłania do refleksji o naszych korzeniach. To symbol regionalnego patriotyzmu i przywiązania do mazowieckiej kultury, tradycji, ale także troski o dobro wspólne.

Więcej informacji na www.mazovia.pl/flaga