Otwarcie miasteczka ruchu drogowego

Data: 11.09.2017 r., godz. 14.30    204
Już od zeszłego weekendu, czyli od 9 września 2017 r. mieszkańcy Józefowa, zwłaszcza Ci najmłodsi, mogą korzystać z miasteczka ruchu drogowego. Obiekt zlokalizowany jest na rogu ulicy Wawerskiej i Małej. To pierwsza taka inwestycja w powiecie otwockim!
Otwarcia nowego obiektu, w trakcie krótkiej, aczkolwiek sympatycznej uroczystości, dokonał pan Stanisław Kruszewski, burmistrz Józefowa. Miłym akcentem była obecność uczniów z józefowskich podstawówek - ubrani w odblaskowe kamizelki i kaski rowerowe zaśpiewali z werwą piosenki zachęcające do bezpiecznego poruszania się po drogach lub... korzystania z pomocy policjantów. To dzięki przedstawicielom tej formacji, uczestnicy wydarzenia mogli zwiedzić obiekt i poznać lub odświeżyć informacje związane z zasadami ruchu drogowego.

Należy nadmienić, że nie jest to jednorazowa możliwość. Jak podaje portal jozefow.pl, szkoły Podstawowe w ramach dodatkowych godzin finansowanych przez Miasto Józefów będą realizowały wychowanie komunikacyjne. Lekcje prowadzone będą przez nauczycieli, którzy ukończyli specjalne kursy szkoleniowe.