Ćwiczenia RENEGADE/SAREX-21

Data: 18.05.2021 r., godz. 18.30    1592
W dniach 17-21 maja 2021 r. odbywa się kolejna edycja ćwiczeń organizowanych przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych pod kryptonimem RENEGADE/SAREX-21. Wobec powyższego mogą zostać uruchomione syreny alarmowe.
W związku z powyższym, w dniu 20 maja w godz. 8.00 -16.00 na terenie powiatu otwockiego, za pośrednictwem Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego lub Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Otwocku mogą zostać uruchomione syreny alarmowe.

Podkreślamy, że sygnał alarmowy zostanie użyty w ramach ćwiczeń. Zdarzenia, które są przedmiotem scenariusza ćwiczeń, stanowią element symulacji, zatem – poza wspomnianymi sygnałami alarmowymi – w przestrzeni powietrznej nie będą realizowane działania taktyczne.