Jesteś tutaj:

III Otwarte Mistrzostwa Mazowsza we freestyle'u

Data: 13.09.2017 r., godz. 08.35    664
Pasjonaci jazdy na ośmiu kółkach mogą już szykować swoje rolki. W dniach 16-17 września Otwock, a dokładnie boisko przy Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego, po raz trzeci stanie się areną wielkich zmagań i wspaniałej zabawy dla rolkarzy.
Wydarzenie „Battle Otwock” na stałe wpisało się już do kalendarza rolkowych imprez w Polsce. Zawody freestyle mają ranę "Local Event" (1 kubek) w World Slalom Series. Bladecross jest zaliczany do Mazowieckiej Ligi Bladecrossa. Rozegranych zostanie pięć konkurencji – Battle Freestyle Slalom, Classic Freestyle Slalom, Speed Slalom, Free Jump, Freestyle Slides. Dodatkowo rozegrana zostanie konkurencja Bladecross (Mazowiecka Liga Bladecross), czyli wyścigi po specjalnie przygotowanym torze przeszkód.

Zawody startują o godzinie 9:00.

Zawody zostaną zorganizowane na świeżym powietrzu. W przypadku niesprzyjającej pogody, plan imprezy może ulec zmianie, część konkurencji może nie zostać rozegrana lub, w sytuacji ostatecznej, zawody mogą zostać odwołane. Organizatorzy będą na bieżąco informować o ewentualnych zmianach w programie na oficjalnym profilu wydarzenia UKS Wilki Otwock na FB. Tu także znajduje się więcej szczegółów na temat imprezy: formularze zgłoszeniowe, regulamin, itp.

Opłaty startowe należy wpłacać w dniu imprezy przed jej rozpoczęciem. Koszt udziału w poszczególnych dyscyplinach wygląda następująco:
freestyle:

  • jedna konkurencja - 30 zł
  • dwie konkurencje – 40 zł
  • trzy i więcej konkurencji - 50 zł
  • opłata startowa bladecross (MLB) – 20 zł
Kibice wchodzą bezpłatnie.

Battle Otwock, czyli III Otwarte Mistrzostwa Mazowsza we Freestyle'u, to impreza obowiązkowa dla każdego pasjonata jazdy na rolkach. Niezależnie od wieku – organizatorzy, czyli UKS Wilki Otwock, zapraszają wszystkich rolkarzy, początkujących i weteranów. Zapowiadają doskonałą zabawę i mnóstwo sportowej rywalizacji w duchu „fair play”. O poziom sportowy zadba nie tylko ogólnopolska czołówka. Zainteresowanie wydarzeniem i wstępny udział zapowiedzieli także zawodniczy z Białorusi i Czech. Przewidywana liczba ponad 100 uczestników. Dla każdego zawodnika przewidziany jest pamiątkowy medal.

Nad zawodami patronat objął Polski Związek Sportów Wrotkarskich. Patronami medialnymi zostali Radio Eska oraz tygodnik Linia Otwocka.


UKS Wilki Otwock