Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Józefowie

Data: 11.03.2020 r., godz. 14.00    2730
W dniu 4 marca br. odbyła się uroczystość otwarcia sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie.
Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie

W dniu 4 marca br. odbyła się uroczystość otwarcia sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Józefowie. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, Starosta Otwocki Cezary Łukaszewski, Burmistrz Miasta Józefowa Marek Banaszek, zastępca Burmistrza Piotr Gąszcz, Członek Zarządu Powiatu Otwockiego, Burmistrz Miasta Józefowa od III do VII kadencji – Stanisław Kruszewski, Skarbnik Miasta Józefowa Halina Siwek, kierownik Referatu Oświaty Kultury Zdrowia i Sportu Dorota Kembrowska, przedstawiciele Rady Miasta VIII kadencji i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, proboszcz Parafii pw św. Jana Chrzciciela Piotr Klimek, przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej w Józefowie, posłanka na Sejm Bożena Żelazowska, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Warszawie Anna Kościańska-Dobosz, mistrzynie sportu Urszula Kielan i Ludwika Chewińska, dyrektorzy józefowskich szkół, przedszkoli i ICSiR, przedstawiciele Rady Rodziców, wykonawcy i projektanci – autor projektu sali gimnastycznej Anna Okraska, przedstawiciele stowarzyszeń związanych ze sportem i organizacji lokalnych oraz osoby zaprzyjaźnione ze szkołą.

Budowa sali gimnastycznej rozpoczęła się w lipcu 2018 roku. Oddano ją do użytku 21 stycznia 2020 roku. Obiekt sportowy jest wyposażony w nowoczesne boiska do gry w piłkę ręczną, siatkową i koszykową oraz w ściankę wspinaczkową o charakterze sportowo-rekreacyjnym.
W oficjalnej części uroczystości dokonano symbolicznego otwarcia sali gimnastycznej poprzez przecięcie wstęgi oraz poświęcenia obiektu sportowego.
Uroczystość uświetniły pokazy sportowe uczniów: klasy 4b sportowej, Klubu Sportowego Buschi – sekcji karate i gimnastyki z elementami akrobatyki. Zaproszeni goście mogli podziwiać talenty wokalne, taneczne i recytatorskie uczniów SP 1 w Józefowie.
Dyrektor szkoły Ewa Ziemińska złożyła w imieniu całej społeczności szkolnej serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania nowoczesnego obiektu sportowego. Szczególne podziękowania skierowała do władz lokalnych, które wspierają edukację i dbają o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży.

Na zakończenie uroczystości wykonano grupowe zdjęcie pamiątkowe na tle ścianki wspinaczkowej. Wszyscy goście otrzymali tomiki wierszy uczniów „Poetycka olimpiada” wydane przez SP1 w Józefowie.