Inauguracja 5. edycji cyklu „Klasyka na leżakach”

Data: 05.07.2021 r., godz. 16.00    1932
Już po raz piąty, dzięki wsparciu Powiatu Otwockiego, Fundacja Promocji Kultury "OtwArte" realizuje projekt koncertów promenadowych w ramach cyklu "Klasyka na leżakach”. Inauguracyjny koncert odbył się w minioną niedzielę, 4 lipca.
"Muzyczny kalejdoskop" – tak brzmi nazwa inauguracyjnego koncertu tegorocznej edycji znanego nam wszystkim wydarzenia, „Klasyka na leżakach”. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: Jakub Grott - skrzypce, Kama Grott-Tomaszek - obój, Agnieszka Dobrzyńska - altówka, Wojciech Bafeltowski - wiolonczela. W interpretacji młodych wirtuozów goście wysłuchali zarówno utworów muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz powiatu otwockiego: Wicestarosta Paweł Zawada, Członek Zarządu Kinga Błaszczyk, dyrektor Biura Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Tomasz Laskus, kurator Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim Anna Feliks oraz melomani muzyki klasycznej, ale także Ci, którzy dopiero zaczynają obcować z kulturą wysoką.

Muzyczne popołudnie można spędzić we wszystkie niedziele lipca i sierpnia, od 4 lipca do 29 sierpnia, tradycyjnie o godz.17.00. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.