XV Piknik Forteczny za nami!

Data: 19.08.2021 r., godz. 10.00    1392
W miniony weekend Dąbrowiecka Góra przyciągnęła rzeszę fanów. Wszystko to za sprawą kolejnej, już 15 edycji Pikniku Fortecznego podczas którego można było zobaczyć m.in. wyposażone wnętrze schronów, wystawy tematyczne oraz przyglądać się inscenizacji historycznej.
Licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu otwockiego, turyści oraz miłośnicy historii i militariów podczas wydarzenia mogli zobaczyć wyremontowane i wyposażone wnętrza schronu bojowego Regelbau 514 oraz schronu Regelbau 120a, spróbować swoich sił na strzelnicy Paintball i ASG, a także usiąść za kierownicą pojazdu militarnego z okresu II wojny światowej.

Największą atrakcją wydarzenia okazała się inscenizacja pracy cieśli, zbrojarzy i węzła betoniarskiego. Na imprezie nie zabrakło żołnierskiej grochówki wydawanej przez kuchnię polową, na którą skusiło się wielu chętnych.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Otwockiego.