Wizyta przedstawicieli powiatu w Nowowołyńsku

Data: 27.08.2021 r., godz. 08.50    1924
W dniach 23-25 sierpnia delegacja Powiatu Otwockiego ze Starostą Krzysztofem Szczegielniakiem na czele, złożyła wizytę w partnerskim mieście Nowowołyńsk, by wspólnie świętować 30. rocznicę Niepodległości Ukrainy.
Przedstawiciele Powiatu Otwockiego: Krzysztof Szczegielniak Starosta Otwocki, Andrzej Solecki Sekretarz Powiatu Otwockiego, Hanna Majewska-Smółka Dyrektor Oświaty Powiatowej oraz Ludmiła Sokolnicka pracownik Biura Kultury i Promocji, podczas trzydniowej wizyty na Ukrainie wzięli udział w spotkaniu z władzami miasta Nowowołyńsk. Borys Karpus Mer Nowowołyńska, Olena Shapoval Przewodnicząca Rady Miasta Nowowołyńsk i radni miejscy, a także dyrektorzy jednostek organizacyjnych tamtejszego urzędu miasta, podczas spotkania z przedstawicielami naszego powiatu omówili kierunki rozwoju współpracy między miastem a powiatem. Najważniejszym punktem wizyty było uroczyste odnowienie umowy o współpracy.

Wtorkowym popołudniem, delegacje wspólnie uczestniczyli w wydarzeniu patriotycznym z okazji 30. rocznicy Niepodległości Ukrainy. Starosta Otwocki złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą mieszkańców Nowowołyńska, którzy poświecili swoje życie dla odzyskania Niepodległości Ukrainy.

Ostatnim punktem wizyty był patriotyczny koncert, podczas którego Starosta w imieniu Zarządu, Rady oraz mieszkańców Powiatu Otwockiego złożył najserdeczniejsze życzenia mieszkańcom Nowowołyńska z okazji obchodzonego święta.