Jesteś tutaj:

Konkurs na najciekawszą inicjatywę profilaktyczno–edukacyjną

Data: 05.01.2018 r., godz. 15.00    596
W województwie mazowieckim 15 stycznia rozpoczną się ferie zimowe dla uczniów. Opracowanie atrakcyjnych i bezpiecznych pomysłów na spędzenie ferii zimowych jest głównym celem konkursu pod patronatem honorowy Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery skierowanego do organizacji pozarządowych oraz jednostek organizacyjnych podległych organom administracji publicznej​.
Wojewoda Mazowiecki wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji zs. W Radomiu, Mazowieckim Kuratorem Oświaty oraz Komendantem Stołecznym Policji, ogłasza drugą edycję konkursu na najciekawszą inicjatywę profilaktyczno-edukacyjną dotyczącą organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania, organizowaną podczas ferii zimowych na Mazowszu. Konkurs, który odbędzie się w terminie od 15 do 26 stycznia 2018 roku przeznaczony jest dla organizacji pozarządowych oraz jednostek organizacyjnych podległych organom administracji publicznej. Do 10 stycznia 2018 roku można zgłaszać inicjatywy, które będą realizowane z dziećmi podczas ferii.

- Intencją konkursu jest opracowanie atrakcyjnych dla młodych ludzi projektów, dzięki którym będą mogli w ciekawy i bezpieczny sposób spędzić ferie zimowe również w swojej okolicy – powiedział Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki – chcemy pokazać młodzieży dobre wzorce, jak bezpiecznie spędzać czas bez podejmowania ryzykownych rozrywek takich jak jazda na łyżwach w niedozwolonych miejscach np. po zamarzniętych stawach i rzekach. – dodał Wojewoda.

Zgłoszone do konkursu pomysły oceniane będą między innymi pod względem ich innowacyjności i uniwersalności - możliwości przeniesienia inicjatyw na grunt innych mazowieckich powiatów. Istotnym konkursowym kryterium jest też dopasowanie przedstawianych propozycji do oczekiwań młodych ludzi. Ważny aspekt to też promocja zdrowego, wolnego od uzależnień, agresji i przemocy, stylu życia.

Serdecznie zachęcamy wszystkie podmioty spełniające wymogi określone w regulaminie do udziału w konkursie.

REGULAMIN KONKURSU