To był trudny ale udany rok dla UKS Wilki Otwock

Data: 11.01.2018 r., godz. 10.00    552
Rok 2017 za nami, czas na podsumowanie, szczególnie, że otwockie Wilki mają się czym pochwalić. Młodzi rolkarze w minionym roku brali udział w wielu zawodach w Polsce i za granicą. Pokazywali swoje umiejętności i zdobywali medale w Tomaszowie Lubelskim, Rzeszowie, Kętrzynie, Warszawie, Mińsku Mazowieckim oraz dwukrotnie w Ołomuńcu, w Czechach i mogą pochwalić się sporymi sukcesami.
Najważniejsze wyniki zawodników UKS Wilki Otwock w 2017 roku:

• Jazda szybka
Halina Labriga - Wicemistrzyni Polski w Ulicznych Mistrzostwach Polski (100 m. na czas, 500 m., 10000 m. na eliminację) w kategorii junior A
Katarzyna Gzyl, Karolina Jałocha, Marika Jeziorek - III miejsce w Ulicznych Mistrzostwach Polski sztafeta kobiet w kategorii junior C.

• Freestyle
Kinga Kos i Natalia Kociszewska - Wicemistrzynie Polski w konkurencji Classic Pair
Małgorzata Piszczadowska i Olga Mazur - IV miejsce podczas Mistrzostw Polski Freestyle Slalom w konkurencji Classic Pair
Kinga Kos - III miejsce w Polsce w konkurencji Free Jump juniorek
Katarzyna Gzyl – III miejsce w Polsce w konkurencji Slide

• Czech Freestyle World Cup
Katarzyna Gzyl - 2 miejsce Speed Slalom Junior Women
Halina Labriga - 3 miejsce Speed Slalom Senior Women
Bartek Malesa - 4 miejsce Battle Slalom Junior Men

Miniony rok to sukcesy w różnych kategoriach, na wielu zawodach. Najbardziej prestiżowe to z pewnością Mistrzostwa Polski, jednak do wszystkich z nich, bez względu na rangę, podchodzimy równie poważnie i profesjonalnie. Jeśli chodzi o liczbę medali, to otwocka wataha była niepokonana w ramach Mazowieckiej Ligi Bladecross. Możemy tu z całą pewnością mówić o dominacji zawodników z Otwocka bowiem w klasyfikacji końcowej, we wszystkich 12 kategoriach (10 kategorii głównych i 2 dodatkowe dla rodziców) zawodnicy Wilków zwyciężyli aż w 7. Wynik jest imponujący - w 10 kategoriach wiekowych mamy 6 Mistrzów Mazowieckiej Ligi Bladecross.

W grudniu otwockie Wilki świętowały swoje 4 urodziny. W porównaniu do poprzedniego roku, gdy urodziny obchodzone były w ramach organizowanych przez klub Mistrzostw Polski we Freestyle Slalomie, ostatnia impreza nie była huczna, jednak wszyscy bawili się doskonale. Najlepsi zawodnicy zostali wyróżnieni przez Prezydenta Miasta oraz Starostę otwockiego za wybitne osiągnięcia i godne reprezentowanie klubu, powiatu i gminy na zawodach w kraju i za granicą. Niestety przedstawicielom władz miasta nie udało się dotrzeć na imprezę i wręczyć dyplomy osobiście, jednak radość z tych odznaczeń i tak była duża. Po części oficjalnej wszyscy obecni zawodnicy świętowali biorąc udział w różnych konkurencjach sportowych, tym razem wyjątkowo bez rolek.

UKS Wilki Otwock ma już swoją historię w naszym mieście i ambicje aby jeszcze bardziej promować jazdę na ośmiu kółkach i zdrowy styl życia, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Obecnie w klubie, w 3 grupach, trenuje 60 zawodników na różnym poziomie zaawansowania. Ci, którzy w 2017 roku odnieśli największe sukcesy to: Katarzyna Gzyl, Kinga Kos, Halina Labriga, Natalia Kociszewska, Julia Zawadzka, Rafał Tokarzewski, Bartek Malesa, Małgorzata Piszczadowska, Olga Mazur, Aleksandra Niemczyk, Karolina Jałocha, Maja Bielecka. Zawodnicy, pomimo trudnych warunków do trenowania, dają z siebie wszystko i obiecują, że w tym roku także dołożą wszelkich starań aby godnie reprezentować klub, miasto i powiat w kraju i zagranicą. Pytanie czy i co możemy zrobić aby im to ułatwić?

Obecnie największym problemem, z którym zmaga się klub jest brak odpowiednich miejsc do trenowania, a także niewystarczające fundusze na rozwój. Jako UKS Wilki Otwock szukamy różnych możliwości aby dać szansę zawodnikom na doskonalenie ich pasji i umiejętności. Poszukujemy sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć klub. Będziemy także występować do władz miasta i powiatu oraz do Ministerstwa Sportu i Unii Europejskiej o pomoc i wsparcie w różnych formach oraz o dofinansowanie na działalność klubu. Zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętne co dzieci i młodzież w naszym mieście robią w czasie wolnym, i którzy wierzą, że każda forma ruchu ma jedynie dobroczynny wpływ na młode organizmy do kontaktu abyśmy mogli wspólnie wypracować jak najlepsze dla obu stron rozwiązania. Wierzymy, że razem uda nam się jeszcze lepiej wypromować Otwock i okolice, a zawodnikom klubu dać jak najlepsze warunki do trenowania i rozwoju. W niedługiej przyszłości to naprawdę zaowocuje zarówno dla naszego regionu, jak i tych młodych pasjonatów rolek.

A tymczasem przygotowując się do nowego sezonu, dziękujemy wszystkim miłośnikom klubu za dotychczasowe wsparcie i obiecujemy, że będziemy ćwiczyć jeszcze wytrwalej aby pokazać, że dla Wilków „chcieć, to móc”.

Kontakt:
UKS Wilki Otwock, rolki@wilkiotwock.pl