Spotkanie w sprawie koronawirusa SARS-COV-2

Data: 13.03.2020 r., godz. 14.00    1743
W dn. 13 marca br. w Starostwie Powiatowym w Otwocku, odbyło się poszerzone posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (PZZK), zwołane przez Starostę Otwockiego.
Dzisiaj (13 marca 2020 r.) w Starostwie Powiatowym w Otwocku, odbyło się poszerzone posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (PZZK), zwołane przez Starostę Otwockiego.

Spotkanie zostało zwołane w związku z koronowirusem. Na spotkanie przybyli przedstawiciele służby zdrowia, służby mundurowe z terenu Powiatu Otwockiego. Głównym tematem spotkania były sprawy związane z współpracą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Otwocku z Prezydentami, Burmistrzami i Wójtami, dot. przepływu informacji o osobach będących na kwarantannie. Starosta Otwocki Cezary Łukaszewski wysłuchał sprawozdania od przedstawicieli szpitali o stanie przygotowania na ewentualne zgłoszenie się większej liczby osób chorych na koronowirusa.

Według aktualnych danych w naszym Powiecie nie przebywa żaden pacjent hospitalizowany w związku z koronowirusem.