Nowy IOP

Data: 09.02.2018 r., godz. 15.00    99
Zakończył się remont Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Ośrodek został odnowiony dzięki wsparci wielu organizacji m.in. Powiatowi Otwockiemu.

Przebudowa dotyczyła całego budynku: zostały wymienione podłogi, pociągnięte nowe kable, odmalowane ściany. Ośrodek zyskał również nowe wyposażenie.Remont ośrodka został przeprowadzony wciągu trzech tygodni, jednak przygotowania i rozmowy na temat zmian, jakie miały zostać przeprowadzone toczyły się ponad rok. Dzięki wsparciu wielu sponsorów oraz wolontariuszy udało się w szybkim tempie przeprowadzić remont. Dziś IOP może pochwalić się nowoczesnym wyglądem.

Uroczyste otwarcie odnowionego Ośrodka odbyło się 9 lutego 2018 r. Podziękowania za pomoc w przedsięwzięciu w imieniu Powiatu Otwockiego odebrał wicestarosta Paweł Rupniewski. - Podziękowania należą się wszystkim członkom Zarządu Powiatu, których nie trzeba było przekonywać do dofinansowania remontu – mówił wicestarosta. W uroczystym otwarciu uczestniczył również Roman Zdunik Członek Zarządu Powiatu. Kolejnym wyzwaniem jest odnowienie IOP na zewnątrz. Stworzenie ładnego ogródka, remont schodów, podjazdu oraz zamontowanie windy.

Obecnie w Ośrodku przebywa około 20 dzieci. Zdecydowana większość z nich mieszka tam stosunkowo krótko i najczęściej trafiają do rodzin adopcyjnych. Do IOP przyjmowane są noworodki i niemowlęta poniżej jednego roku życia z terenu województwa mazowieckiego. Są to dzieci niechciane, pozostawione po urodzeniu w szpitalu, w oknach życia, odebrane rodzicom na skutek interwencji sądu lub policji, przyniesione dobrowolnie przez rodziców.
BKiP