Orientuj się w Otwocku!

Data: 13.02.2018 r., godz. 09.00    696
W dniach 9-11 marca w Otwocku amatorzy ruchu na świeżym powietrzu będą mieli okazję sprawdzić się w marszach na orientację. Imprezę pod hasłem Świdermajery organizują wspólnie oddział PTTK Łucznik z Radomia, Kluby Imprez na Orientację Skróty i Stowarzysze oraz otwocki Klub Batory OSM.
Ci, którzy uczestniczą w imprezach na orientację od lat, na pewno się nie zawiodą, a ci, którzy zaczynają dopiero swą przygodę z mapą, będą mogli rozwinąć skrzydła pod okiem doświadczonych instruktorów. Warto spróbować!

W ramach rajdu przygotowano kilka tras na każdym poziomie zaawansowania i dla wszystkich grup wiekowych – zarówno dla dzieci, jak i dla seniorów. - Zawodnicy wyruszą w teren nie tylko w dzień (to tzw. etapy dzienne), ale także po zapadnięciu zmroku (etapy nocne)- mówi Paweł Starzyński, jeden z organizatorów rajdu. - Oprócz tego uczestnicy, a liczymy na przybycie sympatyków naszych imprez z całej Polski, będą mieli okazję zwiedzić Muzeum Ziemi Otwockiej i przejść przez miasto specjalną trasą uwzględniającą najciekawsze z puntu widzenia turysty miejsca. Organizatorzy zapewniają nocleg w warunkach turystycznych, spotkanie integracyjne i możliwość indywidualnego szkolenia oraz, dla chętnych, obiad drugiego dnia imprezy.

Na czym to polega?
Idea imprez na orientację jest prosta. Każdy uczestnik rajdu otrzymuje specjalną, opracowaną przez organizatorów mapę terenu, na którym odbywają się zawody. Mapa może być przekształcona na różne sposoby – niektóre fragmenty mogą być wycięte, inne przemieszane ze sobą albo odwrócone, w zależności od poziomu trudności danego etapu. Posługując się tą niezwykłą mapą, uczestnik rajdu musi odnaleźć wskazane przez organizatorów miejsca i potwierdzić w nich swoją obecność, a potem zameldować się na mecie w określonym czasie. Aby rajd był ciekawy dla wszystkich, uczestnicy mogą wybierać spośród kilku tras o różnym poziomie trudności.

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w imprezie, wystarczy napisać maila na adres pawelstarzynski@skroty.eu.org lub skontaktować się telefonicznie z organizatorami (Paweł Starzyński – tel. 502 30 1983, Klub Batory OSM – tel. (22) 779-50-97. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 marca włącznie, choć organizatorzy nie gwarantują pełnych świadczeń osobom zapisanym w ostatniej chwili. Więcej szczegółów na temat tej i innych imprez na stronie Klubu Imprez na Orientację Skróty Radom: www.skroty.eu.org.