Anioły są wśród nas

Data: 16.12.2021 r., godz. 11.30    1548
Z potrzeby serca pomagają drugiemu człowiekowi, działają indywidualnie bądź w grupach. Zawsze przyświeca im jeden cel – pomoc potrzebującym. Tacy są wolontariusze. Ich aktywność, otwarte serca i bezinteresowna pomoc, już po raz trzeci została doceniona przez Powiat Otwocki.
Do III edycji Konkursu „Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego” wpłynęło 63 zgłoszenia, w 6 kategoriach: wolontariusz roku, e-wolontariat, wolontariat szkolny, wolontariat grupowy, wolontariat w czasie pandemii, wolontariat seniorów. Kapituła konkursu, do której należeli przedstawiciele Starosty Otwockiego oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu powiatu, zadecydowała o wyróżnieniu w tym roku wszystkich wolontariuszy. Wśród nagrodzonych są zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe i seniorzy. Ich zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność oraz partnerstwo w podejmowanych działaniach, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii, tym bardziej zasługuję na docenienie i uwagę.

Uroczystość wyróżnienia wolontariuszy odbyła się 15 grudnia w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku. Wyróżnionym statuetki „Anioła Wolontariatu” wręczali: Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Olszewska, Członek Zarządu Powiatu Otwockiego Kinga Błaszczyk.