Betlejemskie Światło Pokoju

Data: 21.12.2021 r., godz. 08.30    1486
Od 30-lat harcerze Związku Harcerstwa Polskiego w okresie Świąt Bożego Narodzenia dzielą się pięknym darem – Betlejemskim Światłem Pokoju.
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

W niedzielę, w kościele ojców pallotynów w Otwocku, harcerze przekazali światło mieszkańcom, a także samorządowcom. W ten sposób harcerze symbolicznie przekazali znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i znak pojednania między narodami. W imieniu Powiatu Otwockiego światło odebrał Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki i Grażyna Kilbach - Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego.