Podsumowana akcja „Pomoc dla Klaudii”

Data: 07.03.2018 r., godz. 14.30    852
W Starostwie Powiatowym w Otwocku, 6 marca br., miało miejsce oficjalne podsumowanie akcji Stowarzyszenia Bezpieczna Młodość im. „Grzegorza” – pt. ”Pomoc dla Klaudii”. W spotkaniu uczestniczył Starosta Otwocki Mirosław Pszonka i Wicestarosta Paweł Rupniewski.
Podczas spotkania opowiedziano o współpracy Stowarzyszenia Bezpieczna Młodość im. „Grzegorza” z Klaudią i przypomniano historię bohaterki, młodej uczennicy, która w 2012 r. uległa wypadkowi komunikacyjnemu w wyniku którego straciła obie nogi od kolan w dół i fragment dłoni.

Stowarzyszenie rozpoczęło akcje zbierania środków na zakup protez w drugiej połowie 2015 roku. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli - osób prywatnych oraz instytucji udało się zakończyć akcję sukcesem. Profesjonalne, bezpieczne oraz komfortowe protezy podudzia, których koszt wyniósł 24.000 zł są juz własnością Klaudii i dzięki nim swobodnie może się poruszać. Pod koniec 2017 roku Stowarzyszenie zebrało także środki z których zakupiono protezę kosmetyczną dłoni o wartości 30.000zł , dzięki której Klaudia może czuć się swobodnie i komfortowo w swoim otoczeniu, o czym mówili przedstawiciele Stowarzyszenia: Prezes Stanisław Zduńczyk, Wiceprezes Wojciech Pleciński.

Zaproszeni na spotkanie: Członek Zarządu Powiatu Aneta Bartnicka, Skarbnik Powiatu Wiesław Miłkowski, Radny Rady Powiatu Janusz Goliński, Wójt Gminy Osieck Karolina Zowczak, Dyrektor Ogniska Wychowawczego „Świder” im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” Anna Szostak oraz obecni darczyńcy – przyjęli podziękowania od Klaudii, która w kilku słowach wyraziła wzruszenie z dużej pomocy jaką otrzymała.

Starosta Otwocki Mirosław Pszonka otrzymał od Klaudii białą różę.

Beata Poniatowska
Wydział Organizacyjny i Spraw Społecznych