Zgłoś projekt i zmieniaj Mazowsze!

Data: 16.02.2022 r., godz. 12.00    1120
Do 27 lutego mieszkańcy Mazowsza mogą zgłaszać projekty do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Do dyspozycji mieszkańców jest 25 mln zł.
Czym jest Budżet Obywatelski?
To wydzielona część budżetu Województwa Mazowieckiego, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. W tym roku do dyspozycji jest 25 mln złotych.

Co daje udział w Budżecie Obywatelskim?
Masz możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu województwa. Masz realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek Twojego otoczenia. To Twój wkład w rozwój województwa!

Kto może wziąć udział?
W procesie budżetu obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec Województwa Mazowieckiego.

Jakie projekty mogę zgłosić?
„Czekamy na pomysły zarówno w zakresie budowy czy modernizacji nowych obiektów, jak i realizacji programów społecznych, wydarzeń kulturalnych. Badania profilaktyczne, plac zabaw, ścieżka edukacyj-na, piknik rodzinny – to Mazowszanie wspólnie zadecydują, jak zmieni się ich najbliższe otoczenie. To ważne, aby poznać i odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców zarówno dużych miast, miasteczek, jak i małych wsi. Zachęcam do aktywnego udziału w konsultacjach, zgłaszania swoich projektów i głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza.” - informuje Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Jak złożyć projekt do Budżetu Obywatelskiego?
Możesz to zrobić poprzez stronę bom.mazovia.pl lub na formularzu papierowym.

Wydłużony termin naboru
Uwaga! Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 8 lutego b.r. , harmonogram BOM edycja 2022 r. uległ zmianie ,a terminu naboru projektów został wydłużony do 27 lutego 2022 roku.

Nowy harmonogram BOM:
  • od 1 do 27 lutego 2022 r. - nabór projektów
  • od 28 lutego do 8 kwietnia 2022 r. - ocena projektów
  • do 14 kwietnia 2022 r. - informacja o wynikach oceny projektów i czas na odwołania
  • do 24 maja 2022 r. -ogłoszenie listy projektów poddawanych pod głosowanie
  • od 30 maja do 19 czerwca 2022 r. - głosowanie
  • do 30 czerwca 2022 r. - ogłoszenie wyników głosowania
Więcej informacji na stronie BOM: https://bom.mazovia.pl/