Powiat Otwocki solidarny z Ukrainą

Data: 24.02.2022 r., godz. 10.50    1490
Samorząd powiatu otwockiego pragnie wyrazić solidarność z narodem ukraińskim w obliczu tragedii, jaka go dotknęła.
Do każdego z nas docierają tragiczne informacje od naszych wschodnich sąsiadów. Ukraina spotkała się z brutalnym, niczym nieusprawiedliwionym atakiem ze strony Rosji.

Dziś, tj. 24 lutego br. na godzinę 12:00, Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak zwołał spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Samorząd powiatu otwockiego jest myślami z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy i chce przekazać im realne wsparcie.

Wśród mieszkańców naszego powiatu jest wielu obywateli Ukrainy, a także Polaków, którzy mają tam swoje rodziny. „Wyrażam solidarność z naszymi wschodnimi sąsiadami i zapewniam o gotowości pomocy w ramach naszych kompetencji. Szczególne słowa solidarności kieruję do naszych partnerów z miasta Nowowołyńska.” – informuje na swoim fanpage Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak.