Rolniku, nie zwlekaj ze złożeniem wniosku

Data: 07.05.2018 r., godz. 13.20    325
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apeluje, by nie zwlekać ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. Od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.
Główne korzyści wynikające z wypełniania oraz złożenia wniosku o przyznanie płatności na rok 2018 poprzez aplikację eWniosekPlus to m.in. brak konieczności uzupełniania danych alfanumerycznych w zakresie płatności obszarowych, wszystkie dane generowane są automatycznie na podstawie narysowanych granic upraw i wybranych płatności oraz możliwość złożenia wniosku oraz mobilny dostęp do konta przy użyciu tabletu lub smartfonu. Złożenie wniosku w wersji elektronicznej za pomocą aplikacji e-WnioskPlus to przede wszystkim oszczędność czasu, który szczególnie teraz- kiedy trwają prace polowe- jest bardzo cenny dla rolników.

Rolnicy, którzy nie mają dostępu do Internetu mogą skorzystać z tzw. punktów pomocy technicznej, które są w każdym biurze powiatowym ARiMR. Przygotowane są tam stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, gdzie można wypełnić e-wniosek i wysłać go do Agencji.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oprócz pomocy technicznej uruchomiła również specjalną infolinię czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 7- 19. Numer telefonu 22 595 02 60 lub mailowo ewniosek@arimr.gov.pl.

Natomiast wszelkie problemy i błędy pojawiające się podczas wypełniania e-Wniosku obszarowego można zgłaszać przez portal: POMOC.ARIMR.GOV.PL

Do 6 maja br. rolnicy złożyli 458,83 tys. wniosków przez Internet. Najwięcej jest ich w województwach mazowieckim, lubelskim, łódzkim, małopolskim wielkopolskim i podkarpackim.

ARiMR