Dzień Bibliotekarza w powiecie otwockim

Data: 08.05.2018 r., godz. 15.55    358
Każda książka żyje tyle razy, ile razy zostaje przeczytana - mówił Starosta Otwocki Mirosław Pszonka we wtorek, 8 maja br., w Światowym Dniu Bibliotekarza i Bibliotek.
Tradycyjnie w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku odbyło się spotkanie Bibliotekarek i Bibliotekarzy z terenu powiatu otwockiego w którym uczestniczył Starosta Otwocki Mirosław Pszonka, Członek Zarządu Powiatu Aneta Bartnicka, Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Przewodnicząca Komisji Kultury Bożena Żelazowska oraz środowisko biblioteczne. Uroczystość zainicjowała i poprowadziła Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej – Anna Bielicka.

Życzenia i drobne upominki od Zarządu Powiatu wręczył osobiście Bibliotekarzom Starosta Otwocki Mirosław Pszonka wraz Członkiem Zarządu Powiatu Panią Anetą Bartnicką.

Pani Bartnicka podziękowała za pracę Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku, słowa uznania skierowała do jej Pracowników i Pani Dyrektor Anny Bielickiej, która swoją pasją organizatorską i wspaniałymi pomysłami ożywia bibliotekę i powoduje, że staje się ona miejscem niezwykłym i bardzo przyjaznym. Bardzo cieszy także fakt, że Biblioteka pełni funkcję „powiatowej” – spaja i integruje środowisko bibliotekarskie z terenu powiatu otwockiego podsumowała.

Beata Poniatowska
Wydział Organizacyjny i Spraw Społecznych