Wsparcie dla nowych inwestycji

Data: 23.03.2022 r., godz. 12.25    1169
Przedsiębiorcy działający na obszarze gmin: Kołbiel, Osieck czy Sobienie-Jeziory mogą ubiegać się o pomoc publiczną z tytułu nowej inwestycji. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przyznaje pomoc publiczną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego CIT/PIT.
Od stycznia 2022 roku, została wprowadzona nowa Mapa Pomocy Publicznej na lata 2022-2027. W wyniku zmian, prawie cały Region Warszawski Stołeczny został wyłączony z możliwości udzielania wsparcia, poza niewielkimi wyjątkami. W Powiecie Otwockim tym wyjątkiem objęte są gminy: Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory, w których przedsiębiorcy nadal mogą ubiegać się o pomoc publiczną w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Oznacza to, że inwestor, mikro, mały lub średni przedsiębiorca, może skorzystać ze zwolnienia podatkowego dla nowej inwestycji.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. zarządza obszarem w centralnej Polsce obejmującym woj. łódzkie, część wsch. woj. wielkopolskiego i część Mazowsza. Działając w imieniu ministra właściwego ds. gospodarki, udziela wsparcia przedsiębiorcom zamierzającym realizować nowe inwestycje w postaci zwolnienia z podatku CIT lub PIT dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, w województwie mazowieckim na okres 10 lat.