Program Stypendialny Horyzonty

Data: 21.03.2022 r., godz. 10.30    1142
Ósmoklasisto! Jeśli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Rekrutacja trwa do 31 marca.
"Horyzonty" to szerokie wsparcie dla uczniów klas ósmych z małych miejscowości oraz rodzin o skromnych dochodach, którzy chcą zdobywać wiedzę w najciekawszych liceach i technikach w dużych miastach. Program oferuje pomoc materialną w postaci pokrycia kosztów mieszkania i wyżywienia w bursie, wycieczek szkolnych oraz biletów komunikacji miejskiej przez cały okres nauki w szkole średniej. Stypendium, to nie tylko wsparcie finansowe - stypendyści Horyzontów angażują się społecznie trzymają się razem, dbają o rozwój osobisty w szkole i poza nią. Dotychczas z programu skorzystało blisko 900 uczniów.

Program skierowany jest do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w ich rodzinach nie przekracza 1550 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednej ze szkół średnich, z którymi w 12 miastach w Polsce współpracuje Fundacja EFC.

Rekrutacja trwa od 15 lutego do 31 marca 2022 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: efc.edu.pl/programy/horyzonty/o-programie i na Facebooku: @fundacjaEFC.