Międzyszkolna i Przedszkolna Liga Taneczna o Puchar Starosty

Data: 05.04.2022 r., godz. 15.30    1417
W najbliższą niedzielę, 10 kwietnia w Otwocku odbędzie się turniej taneczny „Międzyszkolna i Przedszkolna Liga Taneczna o Puchar Starosty Otwockiego”. Podczas Turnieju najmłodsi zaprezentują wybrane tańce, w których nastąpi konfrontacja oraz pozytywna rywalizacja.
Międzyszkolna i Przedszkolna Liga Taneczna o Puchar Starosty będzie turniejem zamykającym się w granicach kilku powiatów m.in. otwockiego, mińskiego, warszawskiego, piaseczyńskiego – dla blisko 150 placówek edukacyjnych, w których prowadzone są zajęcia taneczne przez Uczniowski Klub Sportowy Fast Step.

Tańcem obowiązkowym dla przedszkoli będzie walc, a oprócz niego dwa tance dowolne. Dzieci ze szkół do lat 9-ciu zatańczą program taneczny dedykowany rekreacji, czyli cha-chę, walca angielskie-go i polkę. Rywalizacja młodych tancerzy będzie oceniana przez zawodowy skład sędziowski.

Wydarzenie odbędzie się w hali sportowej „Nukleonik” przy Zespole Szkół Nr 2 w Otwocku.

Organizatorem Turnieju jest Uczniowski Klub Sportowy Fast Step. Honorowy Patronat nad wydarzeniem sprawuje Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków powiatu otwockiego.