Jesteś tutaj:

Debiutanci UKS Wilki Otwock z medalami na Torowych Mistrzostwach Polski w Dusznikach Zdrój

Data: 07.06.2018 r., godz. 08.50    575
W dniach 2-3 czerwca w Dusznikach Zdroju, odbyły się Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach, w których rywalizowała cała krajowa czołówka. Na starcie stanęło 320 zawodników i zawodniczek z całej Polski oraz kilkoro zawodników z Czech. Nie zabrakło oczywiście reprezentantów UKS Wilki Otwock, w tym kilkorga debiutantów. I to właśnie oni sprawili najwięcej miłych niespodzianek i dostarczyli najwięcej emocji.
Pomimo niesprzyjających prognoz pogody i dużych obaw z tym związanych udało się rozegrać wszystkie planowane konkurencje mistrzowskie. Zawodom towarzyszyły starty mastersów (również o tytuły Mistrzostw Polski) oraz Ogólnopolskie Zawody Dzieci, w których Wilki mogą pochwalić się największymi sukcesami.

Zawodnicy z Otwocka przywieźli z tych ważnych zawodów łącznie 5 brązowych medali i 2 miejsca czwarte, w tym w sztafecie, gdzie zabrakło odrobiny szczęścia aby także stanąć na podium.
Najlepsza okazała się młodziutka Olga Mazur, która na podium stawała aż 4 razy. Wyczyn Olgi jest tym bardziej godny podkreślenia, że był to jej debiut na torze. Inna, jeszcze młodsza zawodniczka, Aleksandra Niemczyk, także debiutantka na tej imprezie, również odbierała medal za trzecie miejsce. Obie Wilczyce wykazały się ogromną wolą walki i pokazały, że nawet upadki, które każda z nich zaliczyła, nie muszą być jednoznaczne ze stratą medalowej pozycji.

Najlepsze wyniki w Dusznikach osiągnęli zawodnicy z klubów, które mają możliwości na co dzień ćwiczyć na profesjonalnych torach wrotkarskich. Imprezy takie, jak ostatnie mistrzostwa doskonale pokazują, jak odpowiednia infrastruktura i jej dostępność wpływają na wyniki sportowe. Duszniki Zdrój, Tomaszów Lubelski, Kłodzko, Tomaszów Mazowiecki czy Słomczyn mają już swoje tory i to właśnie zawodnicy z tych miast wiedli prym w miniony weekend. My w Otwocku jeszcze czekamy na swoją szansę aby rozwijać i doskonalić drzemiące w młodych zawodnikach umiejętności. Obyśmy się wkrótce doczekali …

Cała impreza była doskonałą promocją jazdy szybkiej na rolkach nie tylko w Dusznikach, ale i w całej Polsce, gdyż zawody były przez cały czas trwania transmitowane on-line.

Szczegółowe wyniki

Najlepsze wyniki Wilków na Torowych Mistrzostwach Polski:
Karolina Jałocha - kadet
W pierwszym wyścigu i jednocześnie pierwszym przejeździe zawodów - eliminacyjnym do ćwierćfinału w sprincie na 300 m Karolina zaliczyła upadek, który niestety wyeliminował ją ze startów na dalszą część dnia. Jednak już w niedzielę, w biegu na 3000 m na punkty, Karolina awansowała do finału i zajęła ostatecznie 13 miejsce.
Rozalia Kępińska - kadet
Start w Dusznikach traktowany jako przygotowanie do zawodów w przyszłym roku. Rozalia wszystkie swoje starty pojechała na dobrym poziomie. Najlepszy jej przejazd to 19 miejsce w wyścigu na 5000 m na eliminację.
Julia Zawadzka - junior B
Najlepszy przejazd na 5000 m na eliminację i ostatecznie 15 miejsce. Na dystansie 1000 m Julia zaliczyła upadek, który wyeliminował ją z dalszych startów.
Rafał Tokarzewski - junior B
Pojechał na dobrym poziomie, chociaż miał w tym roku utrudnione zadanie. Jest młodszym rocznikiem w swojej kategorii wiekowej i dlatego ciężko mu na równi rywalizować ze starszymi zawodnikami. Mimo to nie odstaje czasowo od pozostałych startujących co jest dobrą prognozą na zawody w przyszłym roku.
Najlepsze przejazdy Rafała to: 5000 m na eliminację - 13 miejsce, podobnie jak 3000 m na punkty. W klasyfikacji generalnej Rafał został sklasyfikowany na 14 miejscu.
Kinga Kos - młodzik (junior C)
Pierwszy start w Mistrzostwach Polski. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że Kinga startowała w jednej z najliczniejszych kategorii wiekowych, w której jechało 38 zawodniczek.
Na dystansie 500 m Kinga zajęła 13 miejsce, a na 2000 m na punkty - odpadła w dopiero w półfinale. W klasyfikacji generalnej na 17 miejscu.
Ogólnopolskie Zawody Dzieci:
Małgorzata Piszczadowska - junior D2 (rocznik 2008)
300 m - 6 miejsce, 1500 m na eliminację - 9 miejsce, 500 m - 8 miejsce, 1000 m start wspólny - 8 miejsce, klasyfikacja generalna 8 miejsce.
Wiktoria Kostrzewa - junior D2 (rocznik 2008)
Pierwszy raz na wyścigach na torze
300 m - 14 miejsce, 1500 m na eliminację - 13 miejsce, 500 m - 14 miejsce, klasyfikacja generalna 14 miejsce.
Olga Mazur - junior D1 (rocznik 2009)
Pierwszy raz na wyścigach na torze.Pierwszy raz na wyścigach na torze
300 m - 3 miejsce (5 w wyścigu), 1500 m na eliminację - 3 miejsce (4), 500 m - 3 miejsce (6), 1000 m start wspólny - 3 miejsce (4), klasyfikacja generalna 4 miejsce.
Ida Pożoga - junior D1 (rocznik 2009)Ida Pożoga - junior D1 (rocznik 2009)
Pierwszy raz na wyścigach na torze.
300 m - 10 miejsce, 1500 m na eliminację - 7 miejsce, 500 m - 10 miejsce, klasyfikacja generalna 10 miejsce.
Aleksandra Niemczyk - junior E2 (rocznik 2010)
Pierwszy raz na wyścigach na torze.
100 m - 4 miejsce, 200 m - 3 miejsce

Sztafeta
Olga Mazur, Wiktoria Kostrzewa i Gosia Piszczadowska - 4 miejsce

UKS Wilki Otwock