Koronawirus a kryzys w rodzinie

Data: 30.03.2020 r., godz. 12.45    1624
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku mimo utrudnionych warunków kontynuuje swoją prace. Można dzwonić, zgłaszać konieczność interwencji w zakresie przemocy w rodzinie lub uzyskać poradę psychologiczną tel. 22 719 48 10.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku mimo utrudnionych warunków kontynuuje swoją prace. Można dzwonić, zgłaszać konieczność interwencji w zakresie przemocy w rodzinie lub uzyskać poradę psychologiczną – 22 719 48 10 lub pcpr@pcprotwock.pl.

Nie da się ukryć, że przebywanie razem pod jednym dachem przez wiele tygodni to niełatwy test, nawet dla najlepszych rodzin. Jest to sytuacja nietypowa - do tej pory nikt z nas nie był na siebie "skazany" 24 godzinę na dobę. Nie musiał wykonywać obowiązków domowych i zawodowych w tym samym miejscu. W takiej sytuacji, trudno jest zapanować nad emocjami i być dla siebie tolerancyjnym – co niesie za sobą duże ryzyko kryzysów w rodzinie lub trudności wychowawczych. Bez względu na sytuację społeczną związaną z panującą pandemią w Polsce jesteśmy w gotowości pracy z osobami doznającymi przemocy domowej lub doznającymi kryzysów - 22 719 48 10 lub pcpr@pcprotwock.pl.