100-lecie OSP RP w Dąbrówce

Data: 12.06.2018 r., godz. 12.45    480
W niedzielę, 10 czerwca 2018 r. w gminie Celestynów odbyły się uroczystości związane z Jubileuszem 100. urodzin Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Dąbrówce. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Otwocki Mirosław Pszonka, Prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Otwocku.
Polową mszę świętą w intencji druhów ochotników i ich rodzin, a także przyjaciół OSP uroczyście odprawił Proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Celestynowie Ks. Mirosław Wasiak.

Z okazji pięknego jubileuszu 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Dąbrówce, składam serdeczne gratulacje. Dziękuję Wam, Szanowne Druhny i Druhowie, za codzienną gotowość do niesienia pomocy potrzebującym, za umiejętność radzenia sobie z coraz większymi zagrożeniami. Przyjmijcie życzenia dalszych osiągnięć w działalności społecznej i w życiu osobistym. Życzenia kieruję także do Waszych Rodzin i Przyjaciół naszej strażackiej służby. Dziękuję za wyrozumiałość i życzliwość – mówił Mirosław Pszonka.

Dziękuję Wam za te piękne 100-lat, za szacunek do narodowej tradycji – podkreślił Przewodniczący Rady Powiatu w Otwocku Dariusz Grajda.

Prezes Odziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Otwocku dh Mirosław Pszonka wręczył Prezesowi OSP RP Dąbrówka – dh Wojciechowi Sobocie pamiątkową statuetkę.

W imieniu Radnych Rady Powiatu w Otwocku dyplom z podziękowaniami za pracę w służbie innym – druhowi Wojciechowi Sobocie – podarował również Przewodniczący Rady Powiatu dh Dariusz Grajda, Prezes Zarządu Gminnego OSP RP w Celestynowie.

Wójt Gminy Celestynów Witold Kwiatkowski na zakończenie uroczystych obchodów 100-lecia OSP RP Dąbrówka zacytował słowa Adama Mickiewicza „Ten jest większy między ludźmi, kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych”.

Rodziny, mieszkańcy okolic jak i przybyli goście mogli skosztować wspaniałego tortu, którym dzielił Wójt Witold Kwiatkowski oraz wysłuchać występu Orkiestry OSP Karczew.

Beata Poniatowska