90-lecie OSP RP w Malcanowie

Data: 26.06.2018 r., godz. 15.00    428
W sobotę, 23 czerwca 2018 r. w gminie Wiązowna odbyły się uroczystości związane z Jubileuszem 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Malcanowie. W spotkaniu wziął udział Starosta Otwocki Mirosław Pszonka, Prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Otwocku wraz z Członkiem Zarządu Powiatu – Romanem Zdunikiem.
Uroczystą mszę świętą w intencji druhów i druhen oraz tych z nich, którzy odeszli na wieczną wartę – odprawił proboszcz parafii Św. Wojciecha w Wiązownie Ks. Edward Kowara. Oprawę muzyczną części oficjalnej zapewniła Orkiestra Dęta OSP Karczew.

Składam serdeczne gratulacje z okazji 90-lecia OSP Malcanów. Życzę Wam Szanowne Druhny i Druhowie wszelkiego dobra, powodów do dumy i radości, poczucia spełnienia, sukcesów we wszystkich obszarach Waszej działalności i życiu prywatnym. Życzę Wam Druhny i Druhowie zadowolenia z poprawy bezpieczeństwa i inicjatyw podejmowanych dla dobra mieszkańców powiatu otwockiego – mówił Mirosław Pszonka.

Podsumowując uroczystości Prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Otwocku dh Mirosław Pszonka wręczył dh Stanisławowi Boguckiemu Prezesowi OSP RP Malcanów pamiątkową plakietę.

Obchody 90-lecia zakończył Wójt Gminy Wiązowna dh Janusz Budny, który podziękował przyjaciołom OSP i ich rodzinom za uczestnictwo w tym pozytywnym wydarzeniu.

Słodkim akcentem był wyśmienity tort śmietankowy wykonany własnoręcznie przez mieszkanki gminy Wiązowna, które częstowały wszystkich gości.

Beata Poniatowska
Wydział Organizacyjny i Spraw Społecznych