Uchwały XLVII sesji Rady Powiatu Otwockiego

Data: 02.05.2022 r., godz. 15.00    1085
W czwartek, 28 kwietnia br. odbyła się XLVII Sesja Rady Powiatu Otwockiego. Podczas sesji radni podjęli 4 uchwały, a także wręczyli wyróżnienia, które przyznano dla jednego z klubów sportowych i zawodnika osiągającego międzynarodowe sukcesy.
XLVII sesja Rady Powiatu Otwockiego rozpoczęła się w sposób wyjątkowy. A to z powodu wyróżnienia, które przyznano dla jednego z klubów sportowych i zawodnika osiągającego międzynarodowe sukcesy. Gratulacje i wyrazy uznania popłynęły w kierunku klubu sportów walki KSW BUSHI, który jest jednym z największych klubów karate kyokushin w Polsce, zrzeszającym ponad 300 ćwiczących, spośród których wielu odnosi międzynarodowe sukcesy. Klub jest członkiem i posiada licencję Polskiego Związku Karate. Przedstawiciele władz powiatu, przekazali nagrodę Szymonowi Olpińskiemu, który zdobył złoty medal na III Mistrzostwach Europy Kyokuschin World Union. Szymon podczas zawodów pokonał faworyta, Rosjanina Artemem'a Nazaretian'a, wielokrotnego mistrza świata seniorów różnych federacji.

Starosta Otwocki Krzysztof Szczegialniak i Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Kilbach podkreślali znaczenie klubu dla popularyzacji sportów walki w naszym regionie. Docenili również międzynarodowe sukcesy klubu i zawodników.

W dalszej części sesji, radni podjęli następujące uchwały Nr:
  1. 313/XLVII/22 - w sprawie zmian w uchwale Nr 295/XLIII/21 Rady Powiatu Otwockiego z dnia 29 grudnia 2021 r. – Uchwała Budżetowa Powiatu Otwockiego na 2022 rok, z późn. zm.;
  2. 314/XLVII/22 - w sprawie zmian w uchwale Nr 296/XLIII/21 Rady Powiatu Otwockiego z dnia 29 grudnia 2021 r. w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Otwockiego na lata 2022 – 2035, z późn. zm.;
  3. 315/XLVII/22 - zmieniająca uchwałę Nr 237/XXXIII/21 Rady Powiatu Otwockiego z dnia 25 marca 2021r. w sprawie zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego, zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli pełniących inne stanowiska kierownicze oraz przyznawania zwolnień od obowiązku realizacji tych zajęć, określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli prowadzących kształcenie w formie zaocznej, pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, doradców zawodowych, nauczycieli praktycznej nauki zawodu i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych oraz zasad zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć w formie zaocznej;
  4. 316/XLVII/22 - w sprawie przekazania skargi.

Sesję Rady Powiatu prowadziła Przewodnicząca Rady Grażyna Kilbach.