Ostrzeżenie dla terenów położonych blisko Wisły!

Data: 11.07.2018 r., godz. 12.00    318
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Otwocku informuje: Wczoraj wieczorem zaobserwowano na terenie Glinek (gm. Karczew) poszukiwanego pytona. W związku z powyższym prosimy o zachowanie ostrożności, a najlepiej ograniczenie przebywania i spacerów nad Wisłą. W przypadku zauważenia - NIE ZBLIŻAĆ SIĘ DO WĘŻA! Nie próbować płoszyć, rzucać w niego, itp. - POWOLI SIĘ ODDALIĆ!

Z uzyskanych od ekspertów informacji wynika, że pyton nie prowokowany - raczej nie zaatakuje. Jednak to drapieżnik i do tego duży.
W razie dostrzeżenia węża należy jak najszybciej zawiadomić służby tel. 112, 997, 998; można też zadzwonić na numer powiatowego centrum zarządzania kryzysowego (do godz. 15:30) tel. 22 710 90 90 lub do Animal Rescue tel. 792 122 222.

Krzysztof Gralik
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego