Uroczystości 3. maja

Data: 04.05.2022 r., godz. 15.00    1449
W 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja na terenie powiatu odbyły się liczne uroczystości. Były pikniki patriotyczne, marsze czy okolicznościowe biegi. Delegacje władz samorządowych, jednostek oświatowych, lokalnych stowarzyszeń i organizacji złożyły wiązanki w miejscach pamięci.
W Otwocku obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny, w kościele pw. Świętego Wincentego a Paulo w Otwocku. Następnie władze Powiatu Otwockiego i Miasta Otwocka złożyli symboliczne biało-czerwone wiązanki pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Kościuszki w Otwocku.

Dalsza część uroczystości odbyła się w parku miejskim. Pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, delegacje władz samorządowych, służb mundurowych, lokalnych społeczności a także młodzieży szkolnej, złożyli wieńce i wiązanki. W imieniu Powiatu Otwockiego wieniec złożył Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak i Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Kilbach.