Europejskie Dni Pracodawców 2022

Data: 18.05.2022 r., godz. 15.55    1112
W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, w dniach 17-18 maja br. w powiecie otwockim odbyły się tegoroczne Europejskie Dni Pracodawców. Organizatorem wydarzenia był Powiatowy Urząd Pracy w Otwocku.
Europejskie Dni Pracodawców są wyrazem polityki europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia i wzmacniają współpracę pomiędzy urzędami pracy a pracodawcami.

Pracownicy PUP w Otwocku, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej oraz Państwowej Inspekcji Pracy, przez dwa dni przeprowadzili konsultacje dla pracodawców. Specjaliści zapoznali uczestników między innymi z aktualnymi zmianami w ustawo-dawstwie dot. zatrudniania cudzoziemców, w tym obywateli Ukrainy. Na specjalnie zorganizowanych eksperckich stoiskach, każdy z pracodawców mógł uzyskać wyczerpujące odpowiedzi na swoje zapytania.

W otwarciu tegorocznych Europejskich Dniach Pracodawców, prócz ekspertów i pracowników Powiatowego Urzędu Pracy udział wzięli także przedstawiciele władz powiatu: Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak oraz Kinga Błaszczyk Członek Zarządu Powiatu Otwockiego. W swym wystąpieniu, Starosta podkreślił, jak ważną rolę pełni Powiatowy Urząd Pracy w Otwocku i jak znacząca dla samorządu jest współpraca między urzędem a pracodawcą. Rynek pracy zmienia się dynamicznie, a zadaniem społeczeństwa, a zwłaszcza pracodawców jest dostosowanie się do tych zmian. Takie wydarzenia jak Europejskie Dni Pracodawców służą ku temu.

Europejskie Dni Pracodawców 2022 odbyły się pod honorowym patronatem Starosty Otwockiego Krzysztofa Szczegielniaka.