Delegacja urzędników z Kazachstanu z wizytą w powiecie otwockim

Data: 31.05.2022 r., godz. 00.00    1159
W minionym tygodniu, do Powiatu Otwockiego przybyła delegacja urzędników z Kazachstanu, odpowiedzialnych za wdrożenie w ich kraju reformy samorządu terytorialnego. Wizyta była między innymi okazją do wzajemnej wymiany doświadczeń.
W piątek, 27 maja br. do Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. M. E. Andriollego w Otwocku przybyła delegacja urzędników z Kazachstanu, odpowiedzialnych za wdrożenie w ich kraju reformy samorządu terytorialnego. Uczestnicy delegacji to reprezentanci instytucji administracji publicznej i centralnej Kazachstanu – Kancelarii Prezydenta Kazachstanu, Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Finansów.

Podczas ponad dwugodzinnego spotkania w Otwocku, urzędnicy zapoznali się z: strukturą finansów powiatu, edukacją na szczeblu powiatowym, zarządzeniem mieniem i nieruchomościami, współpracą z organizacjami pozarządowymi i pomocą społeczną oferowaną na terenie powiatu.

Delegacja powiatu w składzie: Krzysztof Szczegielniak Starosta Otwocki, Paweł Zawada Wicestarosta Otwocki, Kinga Błaszczyk Członek Zarządu Powiatu, Wiesław Miłkowski Skarbnik powiatu, Hanna Majewska-Smółka Dyrektor Oświaty Powiatowej, Małgorzata Woźnicka Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Monika Pokrywczyńska Dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Otwocku, Katarzyna Grzegrzółka-Gil pracownik Biura Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Otwocku starała się odpowiedzieć na na liczne pytania gości.

Po oficjalnej prezentacji delegacja udała się do restauracji Nowy Gurewicz, gdzie poznała historię zabytkowego budynku i posmakowała lokalne słodkości.