Mistrzyni Europy w Starostwie

Data: 29.08.2018 r., godz. 14.00    582
Starosta Otwocki Mirosław Pszonka, Przewodniczący Radu Powiatu Dariusz Grajda, Członek Zarzadu Powiatu Aneta Bartnicka i Radny Janusz Goliński (Prezes OKS Start Otwock) osobiście pogratulowali młodej mistrzyni Paulinie Gubie, która wynikiem 19,33 m wygrała konkurs pchnięcia kulą na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce 2018. Polka sięgnęła po zwycięstwo w ostatniej próbie.
To trzeci złoty i łącznie piąty medal Polski na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce 2018. Złote i srebrne krążki zdobyli również kulomioci: Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki oraz młociarze: Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek.

To bez wątpienia największy sukces polskiego i kobiecego pchnięcia kulą w historii. Na żadnej innej imprezie, żadna Polka nie zdobyła nigdy złotego medalu w tej kategorii. Tym bardziej cieszy wielkie zwycięstwo wychowanki OKS Start Otwock – winszował w imieniu dumnych mieszkańców powiatu Starosta Otwocki Mirosław Pszonka.

Beata Poniatowska