Nowa karetka dla powiatowego szpitala

Data: 10.06.2022 r., godz. 09.30    1494
Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku otrzymało nowa karetkę - ambulans typu T o wartości blisko 300 000 zł! To nie jedyny sprzęt, który trafił do powiatowego szpitala w ramach covidowego unijnego projektu realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Jedna z 91 karetek zakupionych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach covidowego projektu unijnego trafiła do powiatowego szpitala w Otwocku. Nowy pojazd - ambulans typu T (Mercedes Benz Vito) wyposażony jest w nosze, transporter pod nosze czy samojezdne krzesełko kardiologiczne.

Otwocka placówka otrzymała również: mobilny aparat RTG, pompę infuzyjną, ssaki elektryczne, aparat do znieczulenia, aparat do wentylacji wysokoprzepływowej, defibrylatory z wyposażeniem dodatkowym, centrale do monitorowania zapisu kardiomonitorów i kardiomonitory, a także środki ochrony indywidualnej i materiały jednorazowego użytku. Wartość sprzętu wynosi ponad 3 000 000 zł.

W uroczystości przekazania ambulansu transportowego, która odbyła się w czwartek 9 czerwca br. udział wzięli m.in.: przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego na czele z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem, przedstawiciele samorządu powiatu otwockiego na czele z Wicestarostą Pawłem Zawadą i Przewodniczącą Rady Powiatu Grażyną Kilbach, Prezes Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. w restrukturyzacji w Otwocku Ewa Gębska oraz pracownicy szpitala.