Maraton Moniuszkowski w Muzeum Wnętrz

Data: 10.06.2022 r., godz. 15.00    1162
Międzypokoleniowe Spotkania Muzyczne to cykl koncertów realizowanych przez Stowarzyszenie Rozgłos. Pierwszy z koncertów, Maraton Moniuszkowski odbył się 4 czerwca w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim.
Stowarzyszenie Rozgłos z Karczewa realizuje cykl koncertów w ramach Międzypokoleniowych Spotkań Muzycznych. Jest to już IV edycja wydarzenia. Pierwszym koncertem w 2022 r. był Maraton Moniuszkowski.

Zaprezentowano 4 koncerty z muzyką Stanisława Moniuszki, odbyły się warsztaty z malarstwa, pogadanka na temat niezwykłego życia kompozytora oraz prelekcja o Moniuszce.
Tegoroczna odsłona festiwalu to Muzyczne Drogi do Niepodległej, która odbyło się dzięki dofinansowaniu z Niepodległa oraz z Powiatu Otwockiego.

Współorganizatorem koncertu było Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim - Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Karczewie.