Jesteś tutaj:

Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Ząbkach KYOKUSHIN CUP 6

Data: 24.09.2018 r., godz. 16.00    591
Już drugi udany start po wakacjach zaliczyła ekipa zawodników Klubu Sportów Walki Bushi biorąc tym razem udział w Ogólnopolskim Turniej Karate Kyokushin KYOKUSHIN CUP 6, który odbył się w podwarszawskich Ząbkach 22.09.2018 r.
Złoto w swoich kategoriach wywalczyli Natalia Such (kat. juniorek młodszych pow. 50 kg), Jakub Gębala (kat. młodzików do 50 kg), Maciej Żebrowski (kat. juniorów młodszych do 50 kg). Na drugim miejscu uplasował się Oskar Gębala (kat. kat. juniorów młodszych do 60 kg). Czwarte miejsce zajął Jakub Rutkowski (kat. młodzików do 50 kg).

Znakomity pojedynek w formule “superfight” stoczył Karol Brejtfus, który zmierzył się z około 20 kg cięższym i mierzącym ponad 2 metry wzrostu Krystianem Tyszko, aktualnym Mistrzem Polski Juniorów. Walka trwała dwie rundy po 2 minuty i przez cały czas pojedynku Brejtfus wykazywał się dobrym wyczuciem tempa i skutecznością trafień. Mimo to Tyszko wykorzystując swoją masę i silne techniki parł do przodu. Po regulaminowym czasie sędziowie orzekli remis co spowodowało, ważenie zawodników i zycięstwo znacznie leżjszego Brejtfusa.

Pierwszą od ponad pół roku walkę sędziowanią staoczyła sensei Agnieszka Winek. W systemie super fight zmierzyła sią z młodą i obiecującą zawodniczką KSW KYOKUSHIN, aktualną Mistrzynią Polski Młodzieżowców, Julią Stępniewską. Ostatecznie, po dwóch rundach walka zakończyła się remisem, ale widać, że Winek powróciła już prawie do formy po dość poważnej operacji, i że na razie nie zamierza kończyć kariery sportowej.

Jak co roku turniej rozegrany był w formie uroczystej gali. Walki odbywały się w zaciemnionej sali, na podeście oświetlonym rampa świetlną.

Ponadto klub reprezentowali Wiktor Durel, który stoczył bardzo widowiskowy pojedynek z około 15 kg cięższym przeciwnikiem i ostatecznie uległ przeciwnikowi oraz Szymon Lechniak. W roli sędziego wystąpił shihan Paweł Juszczyk.

Paweł Juszczyk