Jesteś tutaj:

Piknik Niepodległościowy w Józefowie

Data: 02.10.2018 r., godz. 13.00    637
W sobotnie przedpołudnie 29 września w Domu Zakonnym Braci Mniejszych – Franciszkanów w Józefowie odbył się zorganizowany przez Stowarzyszenie „ Na całe życie”- Piknik Niepodległościowy.
W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w sposób szczególny chcemy powrócić pamięcią do atmosfery listopadowych dni roku 1918, kiedy to nasza Ojczyzna narodziła się na nowo. Po 123 latach niewoli Polacy powiedzieli światu: oto jesteśmy, oto jest Polska.

Jest, bo nigdy z serc i umysłów Polaków nie zniknęła.

Po uroczystej mszy świętej zebrani goście uczestniczyli w koncercie pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Dziecięcego GRH „ Żołnierze Września 1939” Garnizonu Dęblin.

Kolejnym punktem programu był wspaniały wykład o Polsce, honorze i fladze Witolda Lisowskiego –płk. dr. hab nauk humanistycznych , byłego dyr. Muzeum WP, Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata, Prezesa Fundacji Nieznanego Żołnierza.
Do udziału w pikniku zostali zaproszeni mieszkańcy powiatu otwockiego szkoły oraz okoliczne Domy Dziecka.

Dla nich przygotowane zostały liczne atrakcje, m.in.: konkursy z nagrodami, strefy zabaw dla dzieci, popcorn, aromatyczna strażacka grochówka z Józefowa, na grillu skwierczały kiełbaski.

Podczas pikniku zaprezentowała się również Straż Pożarna która w spektakularny sposób pokazała w jaki sposób wydostaje się z samochodu poszkodowanych w wypadku. W ruch poszedł ciężki sprzęt piły i przecinaki – samochód został rozebrany na czynniki pierwsze. Można śmiało powiedzieć , że wcale nie jest to łatwe zadanie.