Jesteś tutaj:

Woody Sez i slam poetycki

Data: 12.10.2018 r., godz. 00.00    497
Energetyczny musical na podstawie pieśni Woody Guthriego - jednego z najważniejszych bardów muzyki folkowej. Po koncercie Slam poetycki

Woody Sez z Nowego Jorku – po raz pierwszy w Polsce!
Wstęp wolny!

Woody Sez to pełny energii i pozytywnych emocji zespół, który wykonuje pieśni Woody Guthriego – jednego z najważniejszych bardów amerykańskiej muzyki folkowej.

Woody Guthrie opowiadał o problemach zwykłego człowieka, uprzedzeniach, wykluczeniu, ale i nadziei, szacunku, miłości, podobnie jak muzyka zespołu Woody Sez.

Zespół tworzy czwórka utalentowanych muzyków związanych ze sceną nowojorską, Broadwayem i tamtejszym uniwersytetem muzycznym. Znakomicie opanowali oni grę na wielu instrumentach, takich jak gitara, skrzypce, drumla czy cymbały. Przywrócili również do życia wiele postaci, które są bohaterami niesamowitej historii Woody'ego Guthriego.

Połączenie wspaniałej gry aktorskiej, pasjonującej historii Guthriego i synergii ponadczasowych pieśni – folkowych hymnów, tworzą razem widowisko, które trzeba zobaczyć.

The Rock and Roll Hall of Fame nazwało Woody Guthriego - „niezwykłym bohaterem folku; człowiekiem, który w latach 30. i 40. przetransformował ballady folkowe w muzykę sprzeciwu i komentarz społeczno-polityczny. Guthrie otworzył drogę takim artystom jak Bob Dylan, Bruce Springsteen, Ramblin' Jack Elliott, John Sebastian, Phil Ochs, Tom Paxton i wielu innym twórcom muzyki folkowej i rockowej. Przepojony wolnością i ciekawością świata Woody Guthrie, prowadził kolorowe życie, które przeszło do legendy i zdecydowanie wpłynęło na kulturę Ameryki XX w.”

Liderem zespołu Woody Sez jest Andy Teirstein – spiritus movens nowojorskiej bohemy artystowskiej.

Jego twórczość kompozytorska inspirowana jest bogatymi i różnorodnymi ludowymi korzeniami współczesnej kultury. Muzyka Teirsteina została opisana przez „The New York Times” i „The Village Voice” jako „magiczna”, „genialna” i „znakomicie wykonana".

Teirstein był uczniem Leonarda Bernsteina, Henryego Branta, Bruce’a Saylora i Davida Dela Tredici. Komponuje on muzykę do sal koncertowych, filmu i teatru. Jest laureatem nagród m.in. National Endowment for the Arts, New York Foundation for the Arts oraz American Composers Forum. Obecnie jest dyrektorem Translucent Borders – międzynarodowej instytucji, propagującej kulturę i muzykę w różnych krajach świata.

Po koncercie zapraszamy na slam: Stacja Lirycznych Krzykaczy
(https://www.facebook.com/events/253061958686102/)

Organizator: Powiat Otwocki, Otwockie Centrum Kultury
Partner: Chodź nad Świder