Winda z okazji Dnia Patrona

Data: 06.11.2018 r., godz. 09.00    143
W piątek 26 października br., społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Otwocku świętowała Dzień Patrona. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Otwocki Mirosław Pszonka, Wicestarosta Paweł Rupniewski, Członkowie Zarządu Powiatu Aneta Bartnicka i Roman Zdunik oraz Dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Mariusz Okoński.
Gościem honorowym była Prezes Zarządu Fundacji POLSAT Krystyna Aldridge-Holc i Małgorzata Nawrocka – Przewodnicząca Rady Fundacji Polsat.

Rokrocznie w poczuciu wdzięczności dla Marii Konopnickiej za twórczość poświęconą dzieciom i Ojczyźnie, Wychowankowie Ośrodka w licznych przedsięwzięciach, piosenkach, wierszach – wystąpieniach bawią publiczność głęboko wzruszając. Tak też było i w tym roku. Ośrodek pięknieje z roku na rok, jego ogród i wnętrza stają się jeszcze bardziej interesujące dla podopiecznych i ich rodzin.

Najważniejszym punktem obchodów Dnia Patrona stała się oddana do użytku nowoczesna winda, która ułatwi komunikację i umożliwi dzieciom dostanie się na wyższe poziomy budynku, co dawniej było bardzo trudne – podkreślała Dyrektor Ośrodka mgr Eliza Trzcińska – Przybysz.

Winda była marzeniem całej społeczności. Dzięki zaangażowaniu Fundacji POLSAT oraz firmom: PORT PRASKI i SPS Construction jest już w użyciu. Maria Konopnicka byłaby dumna.

Beata Poniatowska