Za nami dożynki powiatowo-gminne w Osiecku!

Data: 24.08.2022 r., godz. 00.00    1254
Przejazd kolorowego korowodu, bogato zdobione wieńce z tego, co urosło na naszych polach, folkor, regionalne przysmaki – to niektóre z atrakcji, które towarzyszyły dożynkom powiatowo-gminnym zorganizowanym we współpracy i na terenie Gmina Osieck.
Święto Plonów to czas, kiedy dziękujemy za tegoroczne żniwa – i rzeczywiście, sadząc po okazałych dożynkowych wieńcach, jest za co dziękować. Dlatego rolnicy, ale również wielu gości z okolicznych miast tłumnie przyjechali do Osiecka. A tam można było rozsmakować się w lokalnej tradycji.

Tegoroczne dożynki powiatowo-gminne były zrealizowane wraz z Gminą Osieck. Wydarzenie współfinansował również Marszałek Województwa Mazowieckiego. Dożynki zainaugurowała gospodarz - Wójt Gminy Osieck Karolina Zowczak wraz ze Starostą Powiatu Otwockiego Krzysztofem Szczegielniakiem.