Festiwal "Otwock Blues Bazar"

Data: 31.08.2022 r., godz. 11.00    1159
Jak co roku w drugi weekend września, Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady organizuje festiwal "Otwock Blues Bazar". To doroczne święto muzyki bluesowej w powiecie otwockim.
Koncert główny odbędzie się na targowisku miejskim, gdzie pod wiatami bazaru, zamiast handlujących, ustawione zostaną stoły i ławki dla publiczności, wystawy, a przede wszystkim scena festiwalowa. Bazar w nazwie nie jest przypadkowy, wiąże się zarówno z miejscem, jak i z tym, że na scenie prezentowaną będą różne gatunki muzyki - od bluesa zaczynając, poprzez rock, jazz, soul, funk, punk, boogie-woogie, country czy popularna amerykana. W dotychczasowych edycjach wydarzenia wystąpiło ponad 200 artystów.

Podczas festiwalu prezentowani są głównie wykonawcy z USA, Kanady i z Europy, a czasem nawet z jeszcze odleglejszych regionów, jak np. Bonita z RPA. Wśród znanych nazwisk, które występowały na festiwalu są m.in. : z USA - Dana Fuchs, Mike Onesko, Joy Jesy Jonson, Blindside Blues Band, Noah Woterspoon, Malone, Carlos Jonson, Carvin Jones, Khalif "Wailim"Walter, z Kanady - Layla Zoe, Anthony Gomes, z UK - Dadley Taft, Ines Sibun i oczywiście czołowe zespoły z Polski. W ostatnich latach festiwal rozrastał się, prezentowano bardziej kameralnie zespoły polskie bardziej kameralnie, a także odbywał się ogólnopolski konkurs młodych zespołów bluesowych.

Tegoroczna IX edycja Otwock Blues Bazaru to dwudniowe wydarzenie, które odbędzie się w dniach 10-11 września 2022 r. (sobota/niedziela) w Otwocku. Pierwszy dzień na terenach Muzeum Ziemi Otwockiej, rozpocznie się o g.18.00, z udziałem zespołów (Duch Delta, Kraków Street Band), Big Jam Session w wykonaniu polskich muzyków ,a zakończony będzie akustycznym graniem przy ognisku.

Drugi dzień (niedziela) koncert główny, na terenie targowiska miejskiego przy ulicy Batorego, rozpocznie się o g.17.00, z udziałem artystów z USA - Artur Menezes Band, Francji - Jessie Lee & the Alchemists, Holandii - Leif de Leeuw) i Polski - Boogie Boys). Zapowiadać i opowiadać o bluesie będzie Zbyszek Jędrzejczyk - red. "Twojego Bluesa". Zapraszamy w drugi weekend września.

Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Powiatu Otwockiego.