Otwarto Gminny Żłobek "Wiązusie"

Data: 01.09.2022 r., godz. 16.00    1100
31 sierpnia br. w Gliniance odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie pierwszego Gminnego Żłobka "Wiązusie". Mieści się on w budynku dawnego gimnazjum.
Uroczystość otwarcia pierwszego Gminnego Żłobka rozpoczął Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny, który podsumował zrealizowaną inwestycję i źródła pozyskanych dotacji na budowę żłobka. Podziękował również Radzie Gminy Wiązowna za dostrzeganie potrzeb najmłodszego pokolenia mieszkańców gminy. Projekt budowy żłobka dla 45 dzieci został zrealizowany z Funduszy Europejskich.

Obecni na otwarciu byli m.in. Poseł na Sejm RP Bożena Żelazowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Marszałek Elżbieta Lanc. Powiat Otwocki reprezentowali: Wicestarosta Otwocki Paweł Zawada, Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Kilbach oraz Radni Powiatu Otwockiego – Jolanta Koczorowska i Dariusz Grajda. Licznie przybyli rodzice i dzieci.

Uroczystego poświęcenia dokonał proboszcz parafii w Gliniance. Przecięcia wstęgi dokonali rodzice z dziećmi oraz zaproszeni goście. Żłobek rusza już od 1 września.

Przestronne i kolorowe pomieszczenia oraz wyposażenie żłobka na pewno zadowolą każdego rodzica i dzieci.