XVIII Powiatowy Festiwal Kultury za nami!

Data: 05.09.2022 r., godz. 14.00    1185
Tuż po wakacjach, w pierwszą niedzielę września, odbyło się powiatowe święto lokalnej kultury! Organizowany po raz osiemnasty Powiatowy Festiwal Kultury zgromadził wielu fanów lokalnej kultury z całego regionu.
Piękno i bogactwo naszego regionu na swych stoiskach prezentowały zarówno gminy, jak i lokalne instytucje. Uczestnicy Festiwalu mogli zapoznać się z wyrobami twórców ludowych, wystawców i rękodzielników, ale także posmakować lokalnych przysmaków, które oferowały Koła Gospodyń Wiejskich. Dla najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji takich jak: dmuchań-ce, malowanie buziek, warsztaty plastyczne czy strefy kreatywne. Wszyscy chętni mogli spojrzeć na historię powiatu XVII i XVIII wieku, dzięki stoiskom Stowarzyszenia Semper Fide-lis Res Publicae. Chłopcy chętnie przymierzali rycerskie stroje, a wystrzał z armaty dał początek XVIII edycji Powiatowego Festiwalu Kultury.

Na powiatowej scenie swój dorobek artystyczny prezentowały gminy powiatu, a więc był i śpiew, i taniec, a nawet wykład dotyczący wikliniarstwa. Bogaty repertuar przygotowali również wychowankowie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku, który był współorganizatorem wydarzenia. Wielkie zainteresowanie wzbudził pokaz musztry paradnej uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica w Otwocku, którzy są wicemistrzami województwa.

Kulminacją tegorocznej edycji Festiwalu były występy Karoliny Stanisławczyk, Mashlive i Darii, które zgromadziły setki fanów dobrej muzyki. Jak podkreślił Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak: wydarzenie rozpoczęliśmy głośnym wystrzałem z armaty, a zakończyliśmy w równie efektowny sposób.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt: gminom, które prezentowały swoje stoi-ska i warsztat sceniczny, PMDK w Otwocku za wzbogacenie programu wydarzenia i jego współorganizację, Zarządowi Dróg Powiatowych za nieocenioną pomoc logistyczną, Liceum im. K. I. Gałczyńskiego za wsparcie techniczne i udostępnienie terenu. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom, którzy tego dnia byli z nami!