Konkurs w Trójce

Data: 11.01.2019 r., godz. 15.00    136
10 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr. 3 w Otwocku odbył się finał III Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Shakespeare The Great".
W dniu 10 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku odbyła się już III edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Shakespeare The Great”. Konkurs przybliża młodym ludziom twórczość Williama Shakespeara. W jego dziełach znajdujemy odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, nurtujące naturę ludzką. Autor kreśli uniwersalne prawdy w portretach dobra, zła miłości i zazdrości.
W konkursie wzięło udział ponad 20 uczestników z 7 szkół z powiatu otwockiego.
Poziom uczestników był bardzo wysoki - podkreśliła przewodnicząca jury Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku pani Anna Bielicka.
Mimo upływu 400 lat utwory nie straciły nic ze swej aktualności. Uczestnicy wspaniale deklamowali, śpiewali, rapowali dzieła mistrza. Były stroje z epoki oraz niecodzienne rekwizyty. To była wspaniała uczta dla ducha.

Nagrodzeni;
Kategoria klasy 4-6